Несучки: початок. поради для тих, хто вирішив розводити курей-несучок

 

НЕСУЧКИ: ПОЧАТОК. ПОРАДИ ДЛЯ ТИХ, ХТО ВИРІШИВ РОЗВОДИТИ КУРЕЙ-НЕСУЧОК

Щасливими курочок робить турбота господарів і корм Purina® Kurka-Naturka, в якому міститься все, що потрібно для здоров’я і добробуту курочок-несучок. Історія тільки починається, і я передаю цей блог в руки господарів тих найщасливіших курочок з села Пурінівка, які наробили галасу в інтернеті і змусили мене почати своє розслідування. Вони розкажуть вам такі секрети несучок, про які ви навіть не догадувались!

Всім привіт! Будемо знайомитися. Ми Олег і Наталя з села Пурінівка, звичайні фермери і щасливі власники найщасливіших курочок на світі. Ми переїхали в Пурінівку з міста 15 років тому: нашій старшій доньці Галинці тоді було 4 рочки. Як і багато дітей, вона іноді хворіла, і ми вирішили, що свіже повітря та сільські продукти підуть їй на користь. Ми побудували великий будинок, посадили сад, завели курочок, а згодом й інших свійських тварин. На сільському повітрі Галинка зміцніла і стала здоровішою. Тепер вона зовсім доросла і навчається на ветеринара, у неї народилися молодші братик і сестричка, і ми всією сім’єю дружно займаємося нашим великим господарством. Ми щасливі, щасливі наші курочки, а що ще потрібно? Тому прийшла пора поділитися секретами нашого щастя! Почнемо з самого початку.




ХТО РОЗВОДИТЬ НЕСУЧОК І ЯК ВОНИ МОЖУТЬ ЗМІНИТИ ВАШЕ ЖИТТЯ

Є як мінімум три причини розводити курочок-несучок:

● Перша причина — це власне самі яйця. Якщо ви хочете, щоб у вас і ваших близьких до сніданку завжди було свіже, смачне домашнє яйце – вам пряма дорога до щасливих власників щасливих курочок!

● Друга причина: курочки-несучки — це не складно. Несучки — відмінний вибір, якщо ви раніше ніколи не вирощували сільськогосподарських тварин, але хочете почати. Курочки-несучки прості в утриманні: їм не потрібно водойм, як качкам чи гусям, вони не займають так багато місця, як вівці або кози. Їх дуже просто відгодовувати: корм Purina® Kurka-Naturka містить все необхідне, а тому для приготування корму для ваших курочок не знадобляться інші добавки.

● Ну і третя, і може, навіть головна причина: курочки — це чудово! Це ходячий «антистрес» — не менше, ніж коти чи собаки. І якщо ви маєте власну ділянку, живете у приватному будинку, то цілком можете вирощувати курей.

Курка-несучка може стати справжнім другом. Вони дуже симпатичні, кмітливі істоти, у кожної з них свій характер. Поспілкувавшись з ними ближче і довше, ви почнете розрізняти їх характери, а курочки прив’яжуться до вас і, лишень побачивши вас, будуть бігти назустріч, випрошуючи ласощі. І навіть у старшому віці, переставши нести яйця, несучка залишиться улюбленцем вашої родини і «вихователькою» нового курячого покоління.

Багато хто задається питанням: чи можна заводити курей, якщо в будинку є діти? Запевняємо вас, курочки і діти відмінно ладнають. А ще це стимул для дітлахів менше часу проводити за комп’ютером, адже спостерігати за життям курочок не менш захопливо! Також, навчаючись доглядати за птицею, діти привчаються до відповідальності. Можна, наприклад, доручити їм щоранку ходити в курник за свіжими яйцями. Діти це неодмінно оцінять і будуть радісно бігти до несучки, щоб побачити, чи є яйце та яке воно сьогодні? Проте, щоб уникнути неприємних казусів, які можливі в догляді за птицею, необхідно пам’ятати про запобіжні заходи і періодично нагадувати дітям про них. 

Є два основних правила: 

По-перше, не потрібно намагатися погладити курку, якщо вона цього не хоче, інакше є небезпека «знайомства» з гострим дзьобом.

По-друге, необхідно мити руки щоразу після того, як торкались птиці або знесених яєць. Все просто!

 

 

КУРОЧКА І САД. ЯК ВПИСАТИ ПТАШНИК В ПРОСТІР ДІЛЯНКИ?

Перш ніж розпочинати розводити несучок, потрібно розібратися, де розмістити курник. Адже на ділянці вже є сад або город.  До того ж там можуть утримуватися інші тварини.

Ось кілька простих фактів, які слід пам'ятати, коли вибираєте місце для курника:

● Кури люблять копирсатися в землі і клюють не лише корм, а все, що трапляється на шляху. Це означає, що вільний доступ в сад або город неприпустимий — інакше вони знищать ваші грядки: розриють землю, з’їдять висіяні зерна або пагони молодих рослин.

● Кури вміють літати, принаймні їм під силу перелетіти невисоку огорожу. Тому, якщо ви не хочете ловити курочок по всьому городу або регулярно шукати їх на сусідському подвір'ї, курник краще захистити парканом висотою не менше 2 м (на таку висоту вони точно не піднімуться!)

Курей не можна тримати в одному пташнику з водоплавною птицею: кури від вологості хворіють, а гусям і качкам не дуже добре підходять ситні корми для курей. Тому утримувати їх потрібно лише окремо.

ВИБІР ПОРОДИ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД КЛІМАТУ І ЦІЛЕЙ ВИРОЩУВАННЯ

Ще один важливий момент: порода птиці. Насправді вибір тут досить простий, адже порід не так багато, і найважливіше орієнтуватися на Вашу мету: - якщо Ви хочете щодня їсти свіжі, домашні яйця замість магазинних, Вам потрібні такі породи як:

● Леггорн, Хайсекс Браун, Домінант, Ломан Браун, Ломан Вайт, Хай Лайн

А якщо ви плануєте отримувати не тільки яйця, але і курятину, значить, ваш вибір — м'ясо-яєчна порода. Наприклад: Редбро, Мастер Грей та Іспанка (Голошийка) які підходять для будь-якої з цих двох цілей.

КУРКА, КУРЧА АБО ЯЙЦЕ?

Досі не вщухають суперечки — якого віку несучку купувати? Все залежить від ваших цілей.

● Якщо для вас важливіше, щоб курка якомога швидше почала нести яйця, придбайте несучку віком 20–26 тижнів: вона почне нестися майже відразу. Однак ви позбавите себе задоволення самостійно виростити свою улюбленицю з «пухнастої грудочки» в молоду активну курочку.

● Стандартний варіант для тих, хто сам хоче виростити несучку і брати участь в її розвитку з перших днів життя — придбати курчат від добового до тижневого віку. Причому добові курчата краще підходять для транспортування, адже в першу добу вони можуть нічого не їсти!

● І, нарешті, варіант для тих, у кого уже є несучки і хто хоче оновити породу — купити запліднене яйце породистої птиці і підкласти його до однієї з квочок.

ДЕ ВЗЯТИ КУРЧАТ?

В українських умовах є три варіанти, де можна придбати курчат або підрощених курочок.

● Пташиний ринок. До плюсів можна віднести те, що це дешево, швидко і доступно, так як пташині ринки є скрізь. Все інше, на жаль, це мінуси. Курчат продають перекупники, які самі не займаються вирощуванням птиці та при всьому бажанні не завжди зможуть дати вам добру пораду. Якщо ви і самі ще недосвідчений птахівник, ви не зможете правильно визначити стать і породу птахів, до того ж вони можуть потрапити до вас хворими. Тільки досвідчений фермер зможе впоратися з цими труднощами, а початківцю краще вибрати інший варіант.

● Придбання у фермера-розвідника птиці. Мінуси цього способу — курчата можуть коштувати дорожче і вам доведеться витратити час, щоб самим приїхати на ферму і подивитися, в яких умовах живуть кури, чи там чисто і чи не хворіє птиця. Проте ви все можете побачити на власні очі, а птахівник допоможе вибрати саме курочок-несучок і саме тієї породи, яка вам потрібна. І ймовірність навмисного обману нижче, ніж на ринку, тому що фермери дорожать своєю репутацією.

● Птахофабрика. Варіант не дуже хороший, так як на птахофабриках кури містяться в тісних клітках, курчата можуть бути ослабленими і погано пристосовуватися до вільного утримання. Хоча є і плюси: птахів обов’язково вакцинують, до того ж вони зазвичай належать до порід з найвищою несучістю.

ОЗНАКИ ЗДОРОВОГО ДОБОВОГО КУРЧАТИ 

Є кілька правил, за якими можна відрізнити здорове добове курча. Якщо це ваші перші курчата, вам буде не так просто провести огляд, але з досвідом прийдуть уміння та простота.

Перевірка рефлексів

Покладіть курча на спину. Здорове курча повинне встати на ноги за 3 секунди. Якщо курчаті потрібно більше 3 секунд, це означає, воно слабке і мляве.

Очі

Очі здорового курчати відкриті, чисті і блискучі. Відхилення — тьмяні, закриті очі.

Пупок

У здорового курчати пупок чистий і повністю закритий. У разі відхилення пупок забруднений залишками жовтка, а пір’я забруднені білком, кільце пуповини не закрите. Особливо це небезпечно, якщо воно не замикається через не повністю втягнутий жовтковий мішок — це загрожує життю курчати.

Ніжки

Ніжки здорового курчати — нормального кольору, без набряків. Відхилення — запалені, червоні скакальні суглоби. Варіантом норми є деформовані пальці: ця особливість має або генетичний характер, або легко виправляється внесенням в раціон вітамінів групи В.

Дзьоб

У здорового курчати він чистий із закритими ніздрями. Порушенням є забруднення і почервоніння, деформація.

Живіт

У здорового курчати животик м’який і податливий, а відхилення — тугий живіт з натягнутою шкірою.

Пух

Пушок здорового курчати сухий і блискучий, тоді як тьмяний і вологий пух свідчить про відхилення.

Температура

У здорового курчати температура тіла становить 40–40,8 С°. Нижче 38 С°—небезпечно знижена, понад 41 С° — підвищена.

ВИЗНАЧЕННЯ СТАТІ КУРЧАТ

Для початківця розвідника птиці це не таке просте завдання. Потрібно бути дуже обережним, щоб не травмувати курча.

1. Видаліть послід з прямої кишки курчати. Тримаючи птаха лівою рукою клоакою над кюветом, злегка стисніть його черевце з боків трьома пальцями. Коли рідкий послід вийде, акуратно витріть клоаку чистим ватним диском.

2. Лівою рукою зафіксуйте курча головою вниз: ніжки повинні розташовуватися між вказівним і середнім пальцями, шия — між мізинцем і безіменним пальцем. Малюк повинен залишатися повністю нерухомим.

3. Великим і вказівним пальцями правої руки розкрийте клоаку пташеняти, натискаючи в сторону живота. Якщо з боку черевця ви побачите статевий горбок — це півник. Вибирайте курчат, у яких його немає — це майбутні курочки-несучки.

Це єдиний точний і науковий метод. На жаль, він досить складний і працює тільки в першу добу життя курчати. Якщо пташеня старше, залишиться покластися на сумлінність продавців птиці й сподіватися на те, що він провів огляд і правильно визначив стать птиці.

Таким чином, до заселення курчат все готово, тепер ви знаєте, як вибрати породу, відрізнити здорове курча від ослабленого, а курочку від півника. В наступній статті, розповімо, як облаштувати курник і підготуватися до появи перших курчат. 

Удачі вам і щастя вашим курочкам, адже, як всі тепер знають, найщасливіші курочки несуть найсмачніші яйця!

 

Дисклеймер: Всі персонажі й події в публікації є вигаданими. Публікація має рекламний характер.

назад