Буфер для корів Rupromin Balance
Буфер для корів Rupromin Balance
Rupromin Balance

Раціон годівлі високопродуктивних корів часто містить недостатню кількість структурної клітковини або надлишок легко засвоюваних вуглеводів.

Такі ситуації негативно впливають на функцію рубця і призводять до збільшення обсягів вироблення у ньому молочної кислоти та зниженню рівня pH у рубці. Якщо слини, яка виробляється недостатньо для протидії підвищеному рівню кислотності, і рівень pH у рубці падає нижче 5.5, виникає субклінічний ацидоз рубця.

Ацидоз рубця

Ацидоз рубця – одна з найпоширеніших проблем в сучасному молочному скотарстві і зустрічається в багатьох господарствах, де в раціоні переважають концентровані корми та вуглеводи. Він спричиняє зменшення споживання їжі, погіршення травлення і втрату продуктивності через збільшення потреби в енергії для підтримання метаболізму; порушуються імунні реакції організму, зменшується плодовитість, виникають додаткові проблеми з копитами (ламінітид).

Для попередження ацидозу рубця як правило використовують бікарбонат натрію, який виступає своєрідним буфером. Проте, такі заходи мають лише тимчасовий ефект, оскільки бікарбонат натрію високорозчинний і швидко споживається коровою.

Компанією Cargill було розроблено Rupromin Balance, як більш ефективну альтернативу бікарбонату натрію. Досліди підтверджують ефективність Rupromin Balance, особливо для рівня pH між 5 та 6, коли ризик виникнення ацидозу рубця найбільший.

Rupromin Balance також збільшує споживання їжі, продуктивність корови та якість молока. Це унікальна композиція інгредієнтів, які нейтралізують та стримують кислоти в рубці, допомагаючи організму корови розкрити весь свій потенціал без ризику виникнення ацидозу рубця (див. граф. 1)

 

Переваги:

  • Ефект стримування (буферу) – попереджає зменшення рівня pH в рубці;
  • Нейтралізує дію кислот в рубці та піднімає рівень pH рубця;
  • Ефективний при менших кількостях вводу, ніж багато інших подібних добавок;
  • Покращує смакові якості корму;
  • Сприяє збільшенню споживання грубого корму коровою;
  • Попереджає ацидоз рубця;
  • Підвищує продуктивність корови;
  • безпечує незмінну якість молока або підвищує її;
Ацидоз рубця

Rupromin Balance можна включати в раціон з двічі на день з концентрованими кормами, соковитими кормами, чи комплексними кормовими сумішами. Рекомендовані обсяги згодовування: 100-150 г/добу/голову.

Для забезпечення повного споживання Rupromin Balance, його рекомендується змішувати з кормом.